V Škótsku sa mi tak páčilo, že som sa musel vrátiť. Tentoraz na výlet po Highlands – škótskej Vysočine.

Glen Coe

Údolie Glen Coe, jedno z najkrajších miest Škótska, nám nemohlo ujsť. Tri sestry, ktoré scenérii údolia dominujú, sme si prezreli aj zblízka.

Glen Coe je známe masakrom z roku 1692, pri ktorom zomrelo 38 členov klanu MacDonaldov. Klan v tej dobe ovládal veľkú časť Highlands a previnil sa tým, že odmietol prisahať vernosť kráľovnej Márii Stuartovej a jej manželovi Williamovi Oranžskému.

Loch Ness

Okrem slávnej príšery sú hlavným lákadlom jazera Loch Ness zrúcaniny hradu Urquhart. Svoju najväčšiu slávu hrad prežil v 16. storočí, kedy bol sídlom rodu Grantovcov. Tí sa však museli brániť pred útokmi MacDonaldovcov, ktorí hrad niekoľkokrát vyplienili. Hrad je opustený od polovice 17. storočia.

Ben Nevis

Ben Nevis (1 344 m n.m.) je najvyššou horou Škótska, a teda aj celej Veľkej Británie. Na vrchol sme sa síce nevydali, ale aspoň sme si pochutnali na Fish & Chips v reštaurácii pod jeho úpätím.

Loch Shiel

Je vám tento pohľad povedomý? Nie ste sami. Jazero Loch Shiel si totiž zahralo vo filmoch Harry Potter ako miesto, kde sa nachádza Rokfort.